- Home
- Products
- Forklift attachments
- 6337 Kaup 2.5T411ZA
6337
Kaup 2.5T411ZA
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Type | forkpositioner |
|---|---|
| Capacity | 3,000 kg |
| FEM Class | FEM3 |
| Year of manufacture | 2021 |
| Frame width | 1,140 mm |
| Opening range max | 1,840 mm |
| Opening range min | 555 mm |
| Forks | 2000x120x50 |
| Sideshift | Yes |
| Weight | 468 kg |