- Home
- Products
- Pallet stackers
- 176815 Toyota SPE-120
176815
Toyota SPE-120
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,200 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 5,043 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 370 cm |
| Closed height | 240 cm |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 210 |
| Battery year of manufacture | 2019 |
| Total weight | 1,301 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |
| Details | Lithium-ion battery, powersteering |