- Home
- Products
- Forklift attachments
- 6315 Cascade UPF3-2500
6315
Cascade UPF3-2500
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Type | Forkpositioner with reach forks |
|---|---|
| Capacity | 4,000 kg |
| FEM Class | FEM3 |
| Year of manufacture | 2020 |
| Opening range max | 1,830 mm |
| Opening range min | 550 mm |
| Forks | 130x150x45 |
| Weight | 308 kg |