- Home
- Products
- Pallet stackers
- 176646 Jungheinrich EMD-115-I
176646
Jungheinrich EMD-115-I
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 68 |
| Mast | Mono freelift |
| Lifting height | 152 cm |
| Closed height | 186 cm |
| Battery volts | 24 |
| Total weight | 520 kg |
| Fork width | 55 cm |
| Fork length | 120 cm |
| Details | Initial lift, Lithium-ion battery |