- Home
- Products
- Pallet stackers
- 176554 Linde D-06 (1160)
176554
Linde D-06 (1160)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 600 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2014 |
| Running hours | 1,013 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 172 cm |
| Closed height | 135 cm |
| Battery volts | 24 |
| Total weight | 875 kg |
| Fork width | 54 cm |
| Fork length | 115 cm |
| Details | Initial lift |