- Home
- Products
- Pallet stackers
- 176528 Toyota SWE-140-L
176528
Toyota SWE-140-L
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,400 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2017 |
| Running hours | 614 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 475 cm |
| Closed height | 220 cm |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 225 |
| Total weight | 1,105 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 100 cm |
| Details | Initial lift |