- Home
- Products
- Pallet stackers
- 176385 Toyota SPE-120-L
176385
Toyota SPE-120-L
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,200 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 3,725 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 450 cm |
| Closed height | 212 cm |
| Battery volts | 24 |
| Total weight | 1,406 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |
| Details | Initial lift, powersteering |