- Home
- Products
- Reach trucks
- 176373 BT RRE-250-HE
176373
BT RRE-250-HE
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2017 |
| Running hours | 7,149 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 1,100 cm |
| Closed height | 435 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Details | new forks |
| Attachment types | Sideshift |