- Home
- Products
- Pallet trucks
- 176357 Linde T-16 (1152)
176357
Linde T-16 (1152)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,600 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2012 |
| Running hours | 3,431 |
| Battery volts | 24 |
| Total weight | 515 kg |
| Fork width | 56 cm |
| Fork length | 115 cm |