- Home
- Products
- Reach trucks
- 176314 Toyota RRE-160-HE
176314
Toyota RRE-160-HE
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,600 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 8,675 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 1,050 cm |
| Closed height | 410 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Total weight | 4,270 kg |
| Attachment types | Sideshift |