- Home
- Products
- Pallet stackers
- 176292 Toyota SWE-120
176292
Toyota SWE-120
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,200 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 4,480 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 410 cm |
| Closed height | 258 cm |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 300 |
| Total weight | 1,095 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |