- Home
- Products
- Pallet stackers
- 176192 Toyota SPE-140-L
176192
Toyota SPE-140-L
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,400 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 6,380 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 540 cm |
| Closed height | 236 cm |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 210 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Total weight | 1,541 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |
| Details | Initial lift, Lithium-ion battery, powersteering |