176119
Toyota 02-8-FDF-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,500 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2015 |
| Running hours | 11,070 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 370 cm |
| Closed height | 240 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 7.00-12 |
| Tyre size rear | 6.00-9 |
| Total weight | 3,950 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |