176100
Hyster J-2.0-XN-MWB
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 1,656 |
| Mast | Duplex freelift |
| Lifting height | 367 cm |
| Closed height | 235 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 200x50-10 |
| Tyre size rear | 140x55-9 |
| Total weight | 3,770 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |