- Home
- Products
- Order pickers
- 176072 Linde V-10-02 (5212)
176072
Linde V-10-02 (5212)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 2,028 |
| Mast | Mono freelift |
| Lifting height | 184 cm |
| Closed height | 162 cm |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 500 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Total weight | 1,790 kg |
| Details | Initial lift, powersteering |