- Home
- Products
- Order pickers
- 176065 Unicarriers EPH-125-DTFV8-825
176065
Unicarriers EPH-125-DTFV8-825
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,250 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2021 |
| Running hours | 1,774 |
| Mast | Triplex wideview |
| Lifting height | 890 cm |
| Platform height | 825 cm |
| Closed height | 350 cm |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 500 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Total weight | 3,925 kg |
| Details | Initial lift, powersteering |