175925
Toyota 8-FBE-15
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 5,842 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 470 cm |
| Closed height | 215 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 16x6-8 |
| Total weight | 3,285 kg |
| Details | exclusively for sale outside the EU, 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |