- Home
- Products
- Reach trucks
- 175886 Toyota RRE-160-HE
175886
Toyota RRE-160-HE
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,600 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2021 |
| Running hours | 5,182 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 800 cm |
| Closed height | 325 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 775 |
| Total weight | 4,203 kg |
| Attachment types | Sideshift |