175830
Jungheinrich DFG-15-AE
This product has been sold
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Specifications
| Capacity | 1,500 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 1992 |
| Running hours | 8,232 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 370 cm |
| Closed height | 245 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 5.00-8 |
| Total weight | 2,940 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |