175694
BT C-3-E-150
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2006 |
| Running hours | 6,967 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 450 cm |
| Closed height | 205 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 620 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 16x6-8 |
| Total weight | 3,330 kg |
| Fork length | 80 cm |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |