175119
Still R-60-40
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 4,000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 1999 |
| Running hours | 3,098 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 558 cm |
| Closed height | 265 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 21x8-9 |
| Total weight | 6,428 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |