175037
Linde H-40-D-01 (394)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 4,000 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Hydrostatic |
| Year of manufacture | 2012 |
| Running hours | 8,756 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 407 cm |
| Closed height | 220 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 355x45-15 |
| Tyre size rear | 250x70-15 |
| Total weight | 5,995 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, con, new forks |