174577
Toyota 02-7-FG-35
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 3,500 kg |
|---|---|
| Engine | LP Fuel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2012 |
| Running hours | 11,706 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 350 cm |
| Closed height | 245 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Total weight | 5,850 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |