- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176525 Toyota 8-FBE-20-T
176525
Toyota 8-FBE-20-T
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 7731 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 450 cm |
| Pinababang taas (cm) | 205 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 200x50-10 |
| Tyre size rear | 140x55-9 |
| Timbang | 3804 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |