- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176514 Hyster H-2.5-FT
176514
Hyster H-2.5-FT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2021 |
| Pagbasa ng Metro | 4135 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 431 cm |
| Pinababang taas (cm) | 205 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 225x75-10 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Timbang | 4300 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |