- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176428 Hyster H-2.5-FT
176428
Hyster H-2.5-FT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2020 |
| Pagbasa ng Metro | 8109 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 325 cm |
| Pinababang taas (cm) | 215 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 7.00-12 |
| Tyre size rear | 6.00-9 |
| Timbang | 4280 kg |
| Details | new rear tyres, cabin, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |