- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176159 Toyota 8-FBE-20-T
176159
Toyota 8-FBE-20-T
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2018 |
| Pagbasa ng Metro | 16969 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 500 cm |
| Pinababang taas (cm) | 226 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Monotrol |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 690 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Timbang | 3605 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |