- Home
- Products
- Forklift na truck
- 175690 Toyota 8-FBEK-16-T
175690
Toyota 8-FBEK-16-T
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1600 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2018 |
| Pagbasa ng Metro | 8302 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 330 cm |
| Pinababang taas (cm) | 210 cm |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 625 |
| Battery year of manufacture | 2017 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 16x6-8 |
| Timbang | 3237 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | 4 hydraulic functions, new front tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |