- Home
- Products
- Forklift na truck
- 177109 Toyota 8-FBMT-30
177109
Toyota 8-FBMT-30
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2017 |
| Pagbasa ng Metro | 7279 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 300 cm |
| Pinababang taas (cm) | 215 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 700 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 23x10-12 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Timbang | 5254 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new forks |