- Home
- Products
- Forklift na truck
- 177043 Doosan D-90-S-5
177043
Doosan D-90-S-5
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 9000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2014 |
| Pagbasa ng Metro | 7025 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 410 cm |
| Pinababang taas (cm) | 340 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Double Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 9.00-20 |
| Tyre size rear | 9.00-20 |
| Timbang | 12712 kg |
| Fork length | 240 cm |
| Details | cabin, heating, airconditionning, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner, Weighing system |