- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176984 Linde E-16-02 (324)
176984
Linde E-16-02 (324)
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1600 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2002 |
| Pagbasa ng Metro | 2977 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 520 cm |
| Pinababang taas (cm) | 225 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Dual pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 625 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 15x4,5-8 |
| Timbang | 3564 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |