- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176730 Linde H-16-T-01 (391)
176730
Linde H-16-T-01 (391)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1600 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Hydrostatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2018 |
| Pagbasa ng Metro | 14319 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 477 cm |
| Pinababang taas (cm) | 215 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 180x70-8 |
| Tyre size rear | 180x70-8 |
| Timbang | 3020 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |