- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176718 Toyota 40-8-FD-40-N
176718
Toyota 40-8-FD-40-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 4000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2015 |
| Pagbasa ng Metro | 4464 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 330 cm |
| Pinababang taas (cm) | 225 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Timbang | 6170 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |