- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176660 Toyota 02-8-FGF-30
176660
Toyota 02-8-FGF-30
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2015 |
| Pagbasa ng Metro | 4806 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 450 cm |
| Pinababang taas (cm) | 285 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 28x9-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Timbang | 4830 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new forks, new rear tyres |