- Home
- Products
- Mga stacker
- 176652 Jungheinrich ESC-214-Z
176652
Jungheinrich ESC-214-Z
Unique properties
- Low hours
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1400 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 324 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 535 cm |
| Pinababang taas (cm) | 232 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 375 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Timbang | 1738 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |
| Details | Initial lift, powersteering |