- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176530 BT CBE-120
176530
BT CBE-120
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1200 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2006 |
| Pagbasa ng Metro | 1388 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 450 cm |
| Pinababang taas (cm) | 205 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 420 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 16x6-8 |
| Timbang | 3138 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |