- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176460 Toyota 7-FBMF-25
176460
Toyota 7-FBMF-25
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2500 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2012 |
| Pagbasa ng Metro | 5392 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 350 cm |
| Pinababang taas (cm) | 225 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 23x9-10 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Timbang | 4880 kg |
| Fork length | 105 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |