- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176444 Linde H-35-D-02 (393)
176444
Linde H-35-D-02 (393)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3500 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Hydrostatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2014 |
| Pagbasa ng Metro | 9840 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 465 cm |
| Pinababang taas (cm) | 215 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250x75-12 |
| Tyre size rear | 225x75-10 |
| Timbang | 5015 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | new front tyres, new rear tyres, hourmeter confirmed, cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |