- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176438 Still RX-20-20-P
176438
Still RX-20-20-P
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2022 |
| Pagbasa ng Metro | 2376 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 418 cm |
| Pinababang taas (cm) | 197 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 625 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 200x50-10 |
| Tyre size rear | 150x75-8 |
| Timbang | 3675 kg |
| Details | drivein, 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Rotating head |