- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176346 Linde H-30-D-02 (393)
176346
Linde H-30-D-02 (393)
Unique properties
- Low hours
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Hydrostatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 1590 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 465 cm |
| Pinababang taas (cm) | 225 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250x75-12 |
| Tyre size rear | 225x75-10 |
| Timbang | 4770 kg |
| Details | hourmeter confirmed, 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |