- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176341 Toyota 52-8-FDF-30
176341
Toyota 52-8-FDF-30
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2011 |
| Pagbasa ng Metro | 8298 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 400 cm |
| Pinababang taas (cm) | 272 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 28x9-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Timbang | 4700 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |