- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176236 Toyota 56-8-FD-20-F
176236
Toyota 56-8-FD-20-F
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Hydrostatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2024 |
| Pagbasa ng Metro | 1 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 300 cm |
| Pinababang taas (cm) | 200 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 7.00-12 |
| Tyre size rear | 6.00-9 |
| Timbang | 3515 kg |
| Details | con, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |