- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176166 Toyota 8-FG-50-N
176166
Toyota 8-FG-50-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 5000 kg |
|---|---|
| Makina | LP Fuel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 14902 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 400 cm |
| Pinababang taas (cm) | 300 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Monotrol |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 300-15 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Timbang | 7700 kg |
| Details | new rear tyres, new forks, new front tyres, cabin, heating, 4 hydraulic functions, brewery model |