- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176147 Toyota 8-FBMT-35
176147
Toyota 8-FBMT-35
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3500 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2017 |
| Pagbasa ng Metro | 5074 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 330 cm |
| Pinababang taas (cm) | 240 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 625 |
| Battery year of manufacture | 2017 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 23x10-12 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Timbang | 6615 kg |
| Details | new forks, cabin, heating, 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |