- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176115 Combilift CBE-3000
176115
Combilift CBE-3000
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 3000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2021 |
| Pagbasa ng Metro | 1821 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 600 cm |
| Pinababang taas (cm) | 258 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 1980 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 16x7x10.5 |
| Tyre size rear | 22x10x16 |
| Timbang | 7184 kg |
| Details | 4ws, 4 hydraulic functions, new front tyres, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |