- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176108 Still RX-20-16
176108
Still RX-20-16
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1600 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2013 |
| Pagbasa ng Metro | 16399 |
| Mast | Tatluhang freelift |
| Taas ng pag-angat | 492 cm |
| Pinababang taas (cm) | 217 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 140x55-9 |
| Timbang | 3057 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift |