- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176100 Hyster J-2.0-XN-MWB
176100
Hyster J-2.0-XN-MWB
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 2000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2019 |
| Pagbasa ng Metro | 1656 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 367 cm |
| Pinababang taas (cm) | 235 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 200x50-10 |
| Tyre size rear | 140x55-9 |
| Timbang | 3770 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |