- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176099 Hyster J-1.6-XNT-MWB
176099
Hyster J-1.6-XNT-MWB
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 1600 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2017 |
| Pagbasa ng Metro | 5074 |
| Mast | Dalawahang freelift |
| Taas ng pag-angat | 317 cm |
| Pinababang taas (cm) | 210 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 200x50-10 |
| Tyre size rear | 15x4.5-8 |
| Timbang | 3530 kg |
| Details | new rear tyres, 4 hydraulic functions |