- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176091 SMV 16-1200-B
176091
SMV 16-1200-B
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasidad | 16000 kg |
|---|---|
| Makina | Diesel |
| Transmisyon | Automatic |
| Taon ng konstruksiyon | 2008 |
| Pagbasa ng Metro | 6361 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 400 cm |
| Pinababang taas (cm) | 360 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Double SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 12.00x20 |
| Tyre size rear | 12.00x20 |
| Timbang | 22600 kg |
| Fork length | 235 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |