- Home
- Products
- Forklift na truck
- 176082 Linde E-40-P (337)
176082
Linde E-40-P (337)
This product has been sold
Specifications
| Kapasidad | 4000 kg |
|---|---|
| Makina | Baterya |
| Taon ng konstruksiyon | 2007 |
| Pagbasa ng Metro | 7874 |
| Mast | Dalawahang wideview |
| Taas ng pag-angat | 440 cm |
| Pinababang taas (cm) | 295 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Dual pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 775 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250x70-15 |
| Tyre size rear | 21x8-9 |
| Timbang | 6691 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |